ChatterBoxtr Yayında

2

ChatterBoxTr pek çok disiplin ve sektörel alandan profesyonellerin, akademisyenlerin ve öğrencilerin birlikte yarattığı bir makale bulutudur. 1 Şubat 2009′da yayın hayatına başlayan, bilenenlere farklı açılardan yaklaşan makaleler içeren bir internet projesidir.

Ülkemizde akademik ve sektörel konularda güvenilir ve derin bir veritabanı ne yazık ki bulunmamaktadır. Bu tip yaklaşımları bulunan internet siteleri de genelde kişisel çabalar sonucu oluşan, kapsamı geniş olmayan ve/veya sadece bir-iki sektör hakkında içerik bulabileceğimiz sitelerdir.

Oysa ülkemizde, özelikle blog yazarlarını düşündüğümüzde bu tip bir veritabanının çok yararlı ve sağlam olabileceği düşüncesindeyiz. Nitekim kişisel bloglarında çok kaliteli işlere imza atan pek çok yazarımız mevcut.

1

Amacımız bu tip konularda (Pazarlama, Finans, Yönetim, İnsan Kaynakları, Bilişim ve İletişim Teknolojileri, Girişimcilik) akademik araştırma yapan kişiler ile sektörün içinde olan girişimciler ve sektör çalışanlarının ürettiği içeriklerle oluşan, güvenilir bir kaynak bütünü yaratmaktır. Burada dikkat edilmesi gereken ilk nokta hem akademik kalemlerinin hem de sektör kalemlerinin ürettiği içeriğin aynı yerde bulunacak olması. Bir diğeri de bu içeriğe girişimcilerin ve öğrencilerin de katkı yapma şansının bulunması.

Bahsettiğimiz proje çerçevesinde yayımlanacak olan yazıların her türlü hakkı Creative Commons ilkeleri kapsamında korunacaktır. Yazıların daha önce başka yerlerde (dergi, blog, gazete vs.) yayınlanmış olması halinde yazarından izin alınmak suretiyle sitemize eklenecektir. İzni alınmamış hiçbir yazıyı telif haklarına itaat ve emeğe saygımızdan dolayı bu projemize dâhil etmeyeceğimizi bildirir, ChatterBoxTr’nin Türk internet medyasına faydalar getirmesini dileriz.

Afşın Avcı

2 Responses to “ChatterBoxtr Yayında”

Your Responses